Facebook Hesap Silme Kalıcı Olarak

Facebook hesap silmek isteyenlerden isen doğru geldin. Eskiden Facebook kullanmayan neredeyse yoktu ama şimdi git gide daha az kullanılmaya başlandı. (Bir zamanlar herkesin gözdesi facebook nedir diye merak edenler için.)Facebook’la ilgili çıkan haberlerden veya hesabınızdan memnun değil ve artık silme kararı aldıysanız ama nasıl sileceğinizi bilmiyorsanız ve silme işlemini engelleyen şeylerin ne olduğunu merak  ettiyseniz bu yazımızda bulabilirsiniz.

Facebook Hesap Silmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Facebook hesap silmeden önce bilmen gereken bazı şeyler var. ilk olarak Hesabı silme işlemi yaptıktan sonraki 30 gün boyunca hiç bir etkileşim olmamalı yani 30 gün hesabınıza girmemelisin ve Hesabındaki uygulamaları kapat malısın. Eğer 30 gün içerisinde tekrar etkileşim olursa Facebook hesabını silme işlemi iptal edilir. Tek yönetici olduğunuz sayfa veya guruplar varsa onlarda kapatılır bunu engellemek istersen de yapmanız gereken sadece 2. bir yönetici atamak.

Hesap silindikten sonra bir daha geri alamazsınız o yüzden silmeden önce iki kere düşünmede fayda var ve içerisindeki video ve resimler kalıcı olarak silinir. Yani hesabınızı silmeden önce resim ve videolarınızı kurtarmakta fayda var. hesap silinse de atığın mesajlar karşı tarafın gelen kutusuna saklanmaya devam eder yani mesajlarınızın kopyası karşı tarafta görünür. Hesabını sildiğinde hiç bir kullanıcı sizin profilini göremez ama video ve resimler yedek bir sistemde tutulmaktadır bu yüzden verilerin tamamen silinmesi 90 gün sürebilir.

Facebook hesabın ile kayıt olduğun yerlerde facebook ile giriş yapamazsın hesabını kurtarmak için hesabını kayıtlı olduğu yerdeki müşteri hizmetleriyle temasa geçin.

facebook-hesap-silme-kalici-olarak
facebook hesap silme

Önce Uygulamaları Kapat

30 gün hareket olmaması gerektiği için işlemi başlatmadan önce buraya tıklayarak uygulamaları kapat. Silme işleminiz uygulamalar yüzünden iptal olabilir.

Facebook Hesap Silme İşlemi

Şimdi sıra geldi asıl işlemi yapmaya uygulamaları kaptıktan sonra aşağıda size verdiğim bağlantıda facebook hesap silme işlemlerine gide bilirsiniz. Eğer hesap açık değil ise ilk hesabınızı açmanızı isteyecektir.

Facebook Hesap silme işlemi bağlantısı

Eğer hesabınızı silmekten vazgeçerseniz ve işlemi iptal etmek isterseniz 30 gün içerisinde giriş yapmanız işlemi iptal etmek için yeterli olacaktır.

Merak etiğin veya sormak istediğiniz şeyleri yorumlarda belirtin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Twitter
Instagram
LinkedIn
Share
WhatsApp
RSS