Teknoloji

Google Glass Nedir ? Geleceğin Teknolojisi

Günümüzde teknoloji durmaksızın gelişiyor ve zamanla hayatımıza yeni şeyler eklemekten de çekinmiyor işte bunlardan biride Google Glass bir çok yerde kolaylık sağlayan bir teknoloji harikası. Pek çok kulanım alanı olan ve bir çok kolaylık sağlayan Google Glass nedir hiç düşündünüz mü? Düşündüyseniz okumaya devam edin.

Google Glass Nedir

İsmin dende anlayacağın gibi dünyanın en büyük Teknoloji şirketlerinden biri olan Google tarafından üretilmiş giyilebilir bir bilgisayar. Google 15 mayıs 2014 de halka ürünü açmadan önce nisan 2013 tarihinde cam kaşiflerine 1500$ a kısa bir süreliğine prototipini satmışlardı. Ses ile kontrol edebilen Google Glass’ın fotoğraf çekme ve video kaydetme özellikleri nedeniyle özel hayatın gizliliği tartışıldı. Düşünsenize biri seni istediği zaman kaydediyor ve sen bu durumu hiç bir şekilde fark edemiyorsunuz. aslında bu gözlük Hayatı kolaylaştırmakta ve insanlara bir çok faydası bulunmakta. tabi öneli olan kimin kullandığı… (Bu yazımızda sıkça kullandığımız teknoloji kavramını bilmeyenler teknoloji nedir yazımıza bakabilirler)

google-glass-nedir
google-glass

Google Glass Ne İşe Yarar

Yukarıda dediğim gibi Bir çok faydası bulunmakta. Üzerinde bulunan kamera sayesinde anı yakalayabilirsin tek yapmanız gereken ses komutlarıyla talimat vermek. az önce söylediğim gibi kontrol etmek için sesiniz kullanıyorsunuz yinede yan tarafta dokunma tik bir kısmı bulunmakta.

Gözlük bu özellikler sayesinde webcam’e dönüştürebilirsiniz bu şekilde karşınızdaki sizin görüş açınızdan gördüklerinizi görecek, kaybolduğunuz da size navigasyonla yolu göstere bilir ve seyahat sırasında bilmediğiniz yerler ve eşyalar konusunda oldukça yardımı olacaktır. Bu teknoloji harikası gözlüğün Seyehat den eğitime bir çok alanda kullanılması büyük bir kolaylık sağlayacaktır ister ders veren bir eğitmen ol ve kendi gözünden deneyleri anlat ister bir uzman ol ve işçilere onların gözünden işi anlat yada bu salgında dışarı çıkamayan çocuğuna kendi gözünden dışarıyı gezdir (acil bir şey yoksa eğer çıkmaman senin için en iyisi.) Kısaca bir çok yerde karışımıza çıkan bu gözlük ilerde çok daha fazla karşılaşacakmışız gibi duruyor.

google glass nedir

Google Glass Teknik Özellikleri

Aslında google glas durmadan gelişen bir ürün olduğu için zamanla özellikleri gelişip değişecektir.

  • Android oreo
  • Qualcomm Dört Çekirdekli, 1.7GHz, 10nm
  • kablosuz: 802.11ac, çift bantlı, tek anten
  • Bluetooth özelliği
  • 8 mp camera
  • 640×360 Optik Ekran Modülü
  • Dokunma tik yüzey
  • hızlı şarjlı 820mAh
  • USB C Tipi, USB 2.0 480Mbps
  • Suya ve toza dayanıklı

Daha fazla ayrıntılı bilgi için burayı ziyaret edin

3 thoughts on “Google Glass Nedir ? Geleceğin Teknolojisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Twitter
Instagram
LinkedIn
Share
WhatsApp
RSS
Pinterest
fb-share-icon