İnstagram Hesap Silme Kalıcı Olarak

instagram hesap silme işlemi nasıl yapılır? bir çok insanın aklında bulunan bir soru. Artık hepimizin telefonunda bulunan ve bazılarının birden fazla hesap açtığı bir çok sevgilinin stoklandığı yeni arkadaşlıkların kurulduğu bazende tartışmalar başlatan İnstagram dünyanın en popüler fotoğraf ve video paylaşım ağı ve her geçen gün daha büyük hale gelmekte. (Merak edenler için için instagram nedir yazımıza bakabilir.) Bunu yanında İnstagram dan memnun olmayan ve başka bir nedenden dolayı insanlar hesabını kapatmak isteyebiliyorlar. Bu yazımızda bunu nasıl yapacağınızı anlatık.

Mobilden İnstagram hesap silme veya hesap dondurma işlemlerini yapamazsın ama instagram.com ‘a giriş yaparak bu işlemleri gerçekleştire bilirsin. Sana önerimiz İnstagram hesabını silmeniz yerine onu dondurmamız böylece açmak istediğiniz zaman giriş yapmanız yeterli olacak .Böylece video ve resimlerine istediğin zaman erişe bilirsin. Eğer Hesabı silersen bir daha o hesaba erişemez ve kulanıcı adını da bir daha alamazsın bunun yanı sıra sadece resim ve video değil yorum ve beğenilerinde siliniyor yani silmeden önce iki kere düşünmede fayda var.

instagram-hesap-silme
Instagram hesap silme

İnstagram Hesap Dondurma

Söylemeden geçmeyelim hesap dondurma işlemi yaparsanız instagram senin profini,resimleri,videoları,yorumları ve beğenilerini gizler.Ta ki siz tekrar oturum açıncaya dek.

İnstagram Geçici olark kapatmak için aşağıdaki linke tıklayın

İnstagram geçici hesap kapatma(hesap dondurma) linki

link açıldıktan sonra size neden geçici olarak kapatmak istediğinizi soracak burayı neden geçici olarak kapatmak istediğiniz seçin yoksa “geçici olarak kapat” butonu aktif olmayacaktır. Son olarak sizden şifrenizi girmenizi isteyecek eğer şifrenizi girmezsen “geçici olarak kapat” butonu aktif olmayacaktır. Buton aktif olduğu zaman geriye sadece tıklamak kalıyor.

İnstagram Hesap Silme

Eğer hesap silme işlemi yaparsanız beğenileriniz,takipçilerin,yorumların videoların ve resimlerin kalıcı olarak gidecektir. Sadece ara vermek istiyorsanız yukarıdan geçici olarak hesap kapatma işlemini yapabilirsiniz.

İnstagram Hesap Silme İşlemi

Bu işlem uygulamadan olmadığı için tarayıcıdan yapmanız gerekli ilk olarak size vereceğim linkle hesap silme sayfasına gideceksiniz eğer oturum açık değilse açmanızı isteyecektir

İnstagram hesap silme linki

ınstagram-silme-linki
ınstagram silme

Sayfa açıldıktan sonra hesabınız neden silmek istediğinizi soracak bura da kendi nedenini seçtikten sonra aşağıda şifreni gireceğin bölümle “birlikte hesabını kalıcı olarak sil”butonu çıkacak şifrenizi girdikten sonra bu butona tıklamanız yeterli olacaktır son kez uyarmakta fayda var(Biliyorum bunu defalarca söyledim ama sonra af ,vah deyesin diye tekrar söyleyeceğim) eğer hesabınızı silerseniz video,resim,yorum,beğeni ve takipçilerin de silinecek ve bir daha o hesap ismini kullanamayacaksın.

Sormak istediğin veya merak ettiğin bir şey varsa yorumlarda söylemeyi unutma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Twitter
Instagram
LinkedIn
Share
WhatsApp
RSS