Sosyal Medya

Milyonlara Ulaşmanın Sırrı İnstagram Nedir

Instagram nedir sorusu bir çok kişi tarafından soruluyor çünkü hayatımıza tam anlamıyla bir parçası olmuş halde. Şimdilerde insanların en çok kullandığı sosyal medya platformu. Peki bu herkesin kullandığı Instagram nedir derseniz yazımızı okumaya devam edin.

Instagram Nedir ?

Instagram en basit haliyle ücretsiz fotoğrafı ve video paylaşım uygulamasıdır. Instagram da fotoğraflarınıza çeşitli filtre ekleyebilir, insanları takip edebilir ,1 gün süren hikayeler ekleyebilir, diğer insanların gönderilerine yorum veya beğeni bırakabilirsin,mesajlaşa bilirsin ve daha fazlasını yapma imkanın bulunmakta. Kevin Systrom ve  Mike Krieger tarafından yazılan Instagram 2012’de Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı. Şimdi ise piyasa değeri 100 milyarın üzerinde anlaşılan Facebook için kaliteli bir yatırım olmuş. Instagram ilk kurulduğu hafta 220,000 kullanıcıya ulaştı bu sayı bile başlı başına büyükken 2 yılda 35 milyon kullanıcıya ulaşarak 50 milyon dolar yatırım aldı. Eğer instagram’dan sıkıldıysan veya artık kullanmak istemiyorsan instagram hesap silme yazımız tam senlik.

Instagram Ne Demek?

Instagram ilginizce de “Instant” ve ” Telegram” kelimelerin birleşimiyle meydana gelir. Instant: kelime anlamı anında yani anlık çekim eski kameraları överken kullanılırdı. telegram : Türkçe de telgraf anlamına gelir yani bir gönderme şekli bu iki kelimenin birleşimi de bize insta-gramı veriyor.

İnstagram logosu - instagram nedir
Sosyal ağların en popülerlerinden biri olan ınstagram nedir

Instagram Nasıl Kullanılır

öncelikle Instagram kullanabilmek için uygulamayı veya Instagram .com’a girip hesap oluşturmanız gerekiyor bu işlem basit gerekli alanları size göre doldurun. Sonrasını Instagram sizi yönlendirecektir. Hayırlı olsun nur topu gibi bir hesabınız var artık.

şimdi sıra geldi fotoğraf yüklemeye . Ekranın alt kısmında tam ortada bir + işareti göreceksiniz ona tıklayın galerin izden veya çektiğiniz bir fotoğrafı seçin sonrası ise çok kolay Hashtag # başında bulunan kelimelerdir bunları iyi kullanmalısınız. Açıklamanı da yazdın mı tamam paylaşmaya hazırsın.

Gönderilerin altında bulunan yorum simgesine tıklayarak diğer yorumları göre bilir veya yorum ekleye bilirsin. Gönderilerin altında bulunan kalplere basarak gönderileri beğendiğini göstere bilirsin. İstersen gönderilerin sağ altında kaydet simgesine tıklayarak görüntüyü kaydedilenlere kolayca ekleye bilirsin profil sekmesinden profilini düzenleye bilir arkadaşlarını bulup onları takip edebilirsin.

İlgini çekebilecek şeyler görmek istersen eğer keşfete girebilirsin veya takip etiğin kişilerin gönderilerini görmek için ana sayfada gezin seçim senin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Twitter
Instagram
LinkedIn
Share
WhatsApp
RSS
Pinterest
fb-share-icon