Sosyal Medya

İnstagram Sayfa Açma Ve Faydaları

Günümüzde insanlar(özellikle de şu karantina günlerinde) zamanın büyük kısmını Instagram gibi sosyal mecralarda geçiriyor. Instagra’mın günümüzde 1 milyarın üzerinde kullanıcısı bulunmakta.(Bu kadar kullanıcısı var ama Instagram nedir diye merak edenler buraya. ) Türkiye de ise 34 milyon kullanıcıya sahip bu da insanlara ulaşmak isteyenler için olmazsa olmaz bir yer. Peki Instagram sayfa açmayı biliyor musun? peki ya öğrenmek istermisin? bu yazımızda bunu ele alacağız.

instagram sayfa açma

Instagram ‘da Adım Adım Sayfa Açmak

Instagram sayfa açma işlemi oldukça basit ve kolaydır aşağıda verdiğim adımları izlerseniz kısa sürede sayfanızı oluştura bilirsiniz.

  • İlk önce bir e-postan veya bir telefon numaran olmalı sonra kendinize bir kullanıcı adı ve şifre belirleyin (tavsiyem çalınmalara karşı güçlü bir şifre oluşturman) sonra profilde alt alta üç çizgiye tıkla ve aşağıda ayarlara girin maviyle yazılmış hesap ekleye tıklayın burada sizden kullanıcı adı ve şifrenizi isteyecektir burayı doğru şekilde doldurun ve profilinizi oluşturun
  • Profili düzenleden profil fotoğrafı ekleye bilir, kullanıcıyı etkileyecek bir yazı yaza bilirsin ve internet sitesi ekleye bilirsin buraları eksiksiz ve kaliteli bir şekilde doldurman senin için çok iyi olacaktır.
  • Herkesin görmesini istiyorsan ayarlardan hesabını herkese açık hale getir isen keşfete düşebilirsin daha fazla insana ulaşmış olursun ve unutma ki sayfan ile birlikte bir çok hesabı birden yönete bilirsin.
  • Şimdi sıra geldi işletme hesabına geçmeye bu eğer bir işletme için Instagram kullanıyorsanız işinize çok yarayacak. Bunun için ayarlar kısmından hesap seçeneğine basın sonra sayfanın altında maviyle Profesyonel Hesaba Geçiş Yap‘ a tıklayın karşınıza İçerik Üretici ve İşletme seçenekleri çıkacak eğer satış yapacaksanız işletmeyi seçmelisiniz onun yerine Instagram da paylaşım yapan bir sayfa olacaksanız içerik üreticiyi seçin
  • Keşfete düşüp yeni müşteriler ve yeni takipçiler kazana bilirsin. bunu için yapmanız gereken bazı şeyler mesela gönderilerine olan etkileşimi artırmalısınız daha çok yorum ve like almak için insanları buna teşvik etmelisiniz. Internet de bu konu hakkında binlerce video ve binlerce yazı bulabilirsiniz.
instagram sayfa açma

Instagram Sayfası Ne İşe Yarar?

Açıkçası sosyal medyayı hafife almayın bu sayede zengin olan bir çok isim var ve büyük markalar sosyal medyayı çok aktif kullanıyorlar. Artık e ticaret insanlarca çok kullanılan ve çok getirisi olan bir yöntem(Özellikle şu karantina günlerinde insanlar güvenli olanı e ticarete yöneldi ve amazon siparişlere yetişmek için 100 bin işçi alacağını duyurmuştu). Onun dışında büyük bir sayfayla onlarca insana reklam göstere bilirsiniz bu sayede sizde diğer Instagram fenomenleri gibi bu iş den azımsanmayacak paralar kazanabilirsiniz . Örnek olarak Hopper HQ şirketinin yapmış olduğu araştırmaya göre Ronaldo’nun Instagram’dan kazandığı senelik ücret 47,8 milyon dolar. Ünlü futbolcunun  Juventus’tan senelik kazancı ise 34 milyon dolar Ronaldo kadar kazan masanızda size yetecek bir ücret kazanabilirsiniz.

Eğer instagram sayfa açma ile ilgili sorularınız veya görüşleriniz varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Omer Yucekaya

Yorumları görüntüle

Paylaş
Yazar:
Omer Yucekaya

Yakın Zamanda Gönderilenler

Dünyanın En popüler 5 işletim sistemi (İstatistikleriyle)

Başta akıllı telefonlar olmak üzere arkalarında karmaşık birçok sistemin olduğu bilgisayarları kolayca kullanabiliyoruz peki bunu…

2 hafta önce

Hayatımızı Değiştiren Bilgi ve İletişim Teknolojileri

Bilgi ve iletişim teknolojileri deyine eminim aklına bir şeyler gelmiştir. Şimdi beraber tanıma, hayatımızdaki yerine,…

8 ay önce

Bırakamadığımız Taşınabilir Teknolojiler Nedir ?

Hayatımızı bir daha eskisi gibi olmayacak şekilde değiştiren taşınabilir teknolojilere ve bu değişimin en güzel…

9 ay önce

Gezegenler Ve Uyduları: En Çok Bilinen 163 Doğal Uydu

Gecemize ışık katan ayı biliyorsundur. Peki sadece bizim mi ayımız var. Tabi ki hayır Diğer…

9 ay önce

Halkası Olan Gezegenler Hangileridir ?

Hepimiz uzayın o eşsiz ihtişamı içerisinde kaybolur gideriz o ihtişamın en göz alıcı detayına sahip…

10 ay önce

Uzayın En İyi Kaşifi Olan Uzay Sondası Nedir ?

Uzayı bizim için keşfeden uzay sondası nedir ve bizim için neden bu kadar önemli olduğunu…

10 ay önce