Twitter tt Nedir ? Nasıl tt Olunur ?

Günümüzde sosyal medya kullanmayan yok neredeyse ve insanlar daha çok kişiye seslerini duyurmak için bu sosyal medya araçlarını kullanıyor bunlardan biri de twitter peki twitter da en çok sesiniz nasıl duyuracağını öğrenmek ister misin? İşte tt kavramı burada çıkıyor karşımıza peki tt nedir ve tt nasıl olunur gelin beraber inceleyelim.

Twitter tt Nedir ?

Günümüzde kafamızı nereye çevirsek bir twitter kullanıcısı artık herkesin kimliği sosyal medya olmuş. Eminim bir çoğunuz bu tt kavramını az çok biliyorsunuzdur. Yinede daha sosyal medyayla tanışmayan masum kardeşlerim için söyleyeyim bu tt neymiş. TT aslında Trending Topics’in kısaltılmış halidir Türkçesi trend başlıklar olan bu kavram o saat twitter da en çok konuşulan konular yer alır. Genelde tt’yi #( hashtag) ile yaparlar yani #Evdekal gibi. Gündeme girmek için #(hashtag) kullanmak zorunda değilsiniz kullanmadan da gelebilirsiniz ama tavsiye etmiyorum # kullanmak bir çok açıdan daha avantajlı .Ama #(hashtag) kullanacağım diye abartmayın. Konunuzla ilgili bir kaç tanesi işiniz görecektir

twitter-tt-nedir-nasıl-olunur
twitter tt nedir

Nasıl tt Olunur?

Twitter da tt olmak için o saat beli bir sayıda o konuyla ilgili farklı kişilerden twit paylaşılmalı bu sayı twitter’ın yoğunluğuna bağlı değişe bilir. Şimdi sıra geldi tt olacak konuyu yazmaya önce kendinize bir # belirleyin. Eğer önceden tt olmuşsa işin biraz zor o yüzden daha özgün bir #(hashtag) seçmenizi tavsiye ediyorum. İnsanların bu konuda konuşa bileceği güzel bir mesaj hazırlayın ve gerekirse twitleri cevaplayın veya sohbet edin.

Tabi arkadaş çevreniz genişse bu sizin için pek sorun olmaz ama hepimiz bu kadar arkadaşa sahip değiliz. O zaman bu işi sizin için yapacak sosyal medya ajanslarıyla anlaşa bilirsiniz. Ama benim buna ayıracak param yok derseniz 1500 – 2000 hesabınız olsun bunları profillerini biraz düzenleyin baştan savma olmasın evet kabul bu işlem çok zahmetli ama yapacak bir şey yok.

Şimdiden uyarıyım atığın twit oldukça özgün olsun. Pek tavsiye etme semde bu işi sizin yerinize yapacak programlar mevcut bot hesaplardan twit atarak sizi tt olmanızı sağlıyor. Her şeyde olduğu gibi kaliteli olanı almasan eğer seni yarı yolda bıraka bilir en azından botların profil fotoğrafı ve düzgün bir ismi olduğundan emin olu. Tabi bazı programlar ücrete tabi olabiliyorlar nede olsa gülü seven dikene katlanır.

Twitter tt nedir ile ilgili sorularınız ve görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Twitter
Instagram
LinkedIn
Share
WhatsApp
RSS